امسال چقدر لوازم خانگی تولید شد؟

امسال چقدر لوازم خانگی تولید شد؟

امسال چقدر لوازم خانگی تولید شد؟

کیوان گردان گفت: در سال ۹۶ قبل از تحریم ما موفق شدیم ۱۰میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه انواع لوازم خانگی تولید کنیم، اما در پاسخ به سوال امسال چقدر لوازم خانگی تولید شد؟ باید گفت امسال تولید ۱۲ میلیون دستگاه لوازم خانگی در دستور کار است.

امسال چقدر لوازم خانگی تولید شد؟

مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت با بیان اینکه هدف این وزارت خانه در امسال تولید ۱۲ میلیون دستگاه لوازم خانگی بزرگ و کوچک است، افزود: با توجه به روند صعودی تولید لوازم خانگی در کشور تاکنون بیش از ۸۰ درصد این هدف محقق شده است.

«کیوان گردان» به مزیت‌های افزایش تولید لوازم خانگی در کشور اشاره کرد و ادامه داد: این در حالی است که در شرایط جنگ اقتصادی و چالش‌های تامین ارز، تولیدکنندگان لوازم خانگی در کشور امسال تاکنون توانسته‌اند کارنامه خوبی را در این عرصه داشته باشند.

تولید لوازم خانگی در تحریم ها

وی یادآور شد: در سال ۹۶ قبل از تحریم ما موفق شدیم ۱۰میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه انواع لوازم خانگی تولید کنیم، اما در امسال تولید ۱۲ میلیون دستگاه لوازم خانگی در دستور کار است و در ۸ ماهه نخست امسال هدف ما در تولید یخچال و فریزر محقق شده و در زمینه تولید کولرهای گازی در کشور ۹۰ درصد هدف ما عملیاتی شده است.

مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت در عین حال تاکید کرد: هرچند که در تولید ورق فولادی مورد نیاز صنایع مختلف در کشور محدودیت داریم اما تاکنون ۱۲ هزار تن ورق به تولیدکنندگان لوازم خانگی در کشور اختصاص یافته است و انتظار داریم بر اساس سهمیه بندی واقعی شاهد افزایش تولید لوازم خانگی در کشور باشیم.

امسال چقدر لوازم خانگی تولید شد؟

سهمیه بندی فولاد مورد نیاز شرکت ها

وی یادآورشد: در سهمیه بندی جدید تحویل فولاد مورد نیاز شرکت‌های تولید‌کننده لوازم خانگی، سهمیه برخی از شرکت‌های تولید‌کننده بر اساس عملکرد سال ۹۷ و ۹۸ بیش از یک سوم افزایش یافت در حالی که پیش از آن از دریافت ورق‌های فولادی محروم شده بودند.

مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت بیان کرد: طبق اسناد و مستندات شفاف هم اکنون بر اساس میزان فروش واحدهای تولیدی، مواد اولیه مورد نیاز در اختیار تولیدکنندگان لوازم خانگی قرار می‌گیرد.

گردان با بیان اینکه در این راستا برای دستیابی به اطلاعات شفاف خود اظهاری تولیدکنندگان توسط کارشناسان نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد، اظهارکرد: شرکت‌های تولید‌کننده لوازم خانگی در کشور باید صورت‌های مالی شفاف داشته باشند و حتی برای دریافت مواد اولیه و ورق‌های فولادی، میزان مصرف انرژی تولید‌کنندگان ملاک عمل قرار می‌گیرد.

صورت‌های مالی سال ۹۹ تولیدکنندگان ملاک سهمیه بندی در آینده

مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اظهارکرد: در تخصیص سهیمه تولید‌کنندگان لوازم خانگی در کشور ملاک، عملکرد سال ۹۷ و ۹۸ است و در نهایت برای ادامه این روند، صورت‌های مالی سال ۹۹ تولیدکنندگان ملاک سهمیه بندی در آینده خواهد بود.

وی تاکید کرد: وزارت صمت به دنبال اسناد مربوط به تولید واقعی فعالان عرصه لوازم خانگی است و هر واحدی که تولید دارد، باید مالیات خود را پرداخت و صورت‌های مالی شفافی داشته باشد.

منبع: gostaresh

سوالی دارید؟